Aşırı Terleme Tedavisi | Climed

Aşırı terleme (primer hiperhidroz) belirli bir nedene bağlı olmaksızın, %90 oranında koltuk altı bölgesinde görülen bir durumdur. Aşırı terleme günlük hayatımızda bize zorluklar çıkaran, tedavi edilmesi gereken bir problemdir. Çocukluk veya ergenlik çağında başlayıp uzun yıllar devam edebilen bu problemin birkaç tedavi seçeneği bulunmaktadır.

Tedavi Seçenekleri:

1. Cerrahi
a. ETS ameliyatı ( koltuk altına giden sempatik sinirin klipslenmesi)
b. Koltuk Altı ter bezlerinin cerrahi olarak çıkarılması

2. İyontoforez

3. Botulinum Toksin

Koltuk altı, avuç içi, ayak tabanı gibi aşırı terleyen bölgelerinize botulinum toksin uygulatarak bu problemlerden uzunca bir süre kurtulabilirsiniz. Botulinum toksin enjeksiyonunun etkili süresi ortalama olarak 1 yıldır.

Aşırı terleme tedavisinde Botulinum Toksin kullanmak, bir cerrahi işlemle kıyaslandığında, risk taşımaması, iyileşme süreci gerektirmemesi (işlemden sonra anında günlük yaşantınıza devam edersiniz) ve daha uygun maliyetli olması gibi sebeplerle en çok tercih edilen yöntem olarak öne çıkmaktadır.

ÜCRETSİZ DANIŞMA

Botulinum Toksin enjeksiyonu ile aşırı terlemeden kurtulmak için aşağıdaki formu doldurun.

  (Gerekli değilse işaretlemeyin.)

  Botulinum Toksin Nedir?

  Botulinum toksin, “clostridium botulinum” adı verilen bir bakteriden elde edilmektedir. Botulinum toksin sinir uçlarında iletimi sağlayan maddelerin salınmasını engeller ve sinirler ile ulaştıkları organlar arasındaki iletimi keserek etki gösterir. Ter bezlerine uygulandığında, ter bezlerinin çalışmasını ve ter üretmesini engeller. 1994 yılından bu yana aşırı terleme tedavisinde kullanılmaktadır.

  Nasıl Uygulanır? Ağrılı Bir Süreç Midir?

  Uygulama aşırı terleyen bölgeye ince uçlu iğnelerle deri içine enjekte edilerek gerçekleştirilir. Koltuk altı uygulaması genellikle herhangi bir anestezi gerektirmeyecek kadar tolere edilebilir. El ve ayak terlemesinde kişinin tercihi, ağrı eşiği gibi etkenlere göre lokal veya genel anestezi tercih edilebilir.

  Tedavinin bu alanda uzman ve deneyimli bir doktor tarafından bizzat uygulanması gerekir. Bu şartlar sağlandığında tamamen güvenli ve ağrısız denebilecek bir tedavi uygulanmış olur.

  Etkisi Ne Zaman Görülür? Yan Etkisi Var Mıdır?

  Uygulamadan sonraki 3. günde etkiler görülmeye başlanacaktır. İlk 1 haftanın sonunda etki zirveye ulaşacak ve terleme neredeyse tamamen kesilecektir. Botulinum toksinin bilinen herhangi bir yan etkisi bulunmayıp, uygulama esnasında enjeksiyon yapılan bölgelerde geçici kızarık veya hafif morluklar görülebilmektedir.

  Botulinum Toksin Kimlerde Uygulanmaz?

  Hamile ve emziren bayanlarda ve kas-sinir hastalığı mevcudiyetinde botulinum toksin uygulanmaz.

  Climed Nişantaşı

  0537 839 99 99
  0212 265 99 99

  Climed Bakırköy

  0530 123 33 33
  0212 574 25 25

  Climed Beylikdüzü

  0534 078 78 78
  0212 415 78 78

  Climed Kadıköy

  0535 620 31 62
  0216 362 00 10

  Climed Pendik

  0530 115 55 55
  0216 375 75 75

  ÜCRETSİZ DANIŞMA

  Botulinum Toksin enjeksiyonu ile aşırı terlemeden kurtulmak için aşağıdaki formu doldurun.

   (Gerekli değilse işaretlemeyin.)
   Yardıma mı ihtiaycınız var? Bize yazabilirsiniz.