Ameliyatsız Tedavi Merkezi

ameliyatsız hemanjiom tedavisi sayesinde artık ameliyata gerek kalmadan hemanjiom tedavisi yapılabilmektedir.

Hemanjiom Tedavisi Artık Ameliyat Gerektirmiyor

Hemanjiom yani halk arasında bilinen ismiyle damar beni, genelde doğumda küçük, kırmızı bir leke şeklinde görülür. Doğumdan sonra ise zaman içinde büyür. Bu büyüme evresi 12. aydan 18. aya kadar devam eder ve sonra kendiliğinden küçülmeye başlar. Bu aşama 5 ila 7 yaşlarına kadar yüzde 85 oranına kadar küçülürler. Fakat vücudumuzun hemen hemen her yerinde bulunduğu için o yaşlara kadar sağlığı olumsuz yönde etkileyen bir takım problemler yaşanabilir. Bu problemlerden bazıları; halsizlik, yüksek ateş ve nefes darlığı vb. Bunların önüne geçilmesi için ameliyatsız hemanjiom tedavisi uygulanmalıdır. Damar beni tedavisi için artık ameliyata gerek kamlamaktadır ve damar beni tedavisi artık çok uzun bir sürece yayılmamaktadır.

TEDAVİ GÖRSELLERİMİZ

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Ücretsiz muayene olmak için alt tarafta bulunan formu doldurmanız yeterlidir.

AMELİYATSIZ HEMANJİOM TEDAVİ YÖNTEMLERİ

Kalp damar cerrahi uzmanlarımız tarafından yapılan muayene ve tanı sonrasında hemanjiom büyüklüğü ve bulunduğu yer göz önüne alınarak lazer, köpük, infared ve radyofrekans yöntemiyle tedavisi mümkündür. Hangi yöntemin kullanılacağı hemanjiomun evresine, bulunduğu yere göre farklılık göstermektedir.  Her hemanjiom için standart bir tedavi yoktur. Seçilecek yöntem, hemanjiomun büyüklüğüne, tipine, bulunduğu yere göre değişiklik gösterir. İyi huylu bir hastalık olmasına rağmen tedavisi zor, zahmetli ve uzun süre almaktadır. Ameliyatsız hemanjiom tedavisi, hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın, seanslar halinde uygulanmaktadır.

Köpük Ve Skleroterapi Yöntemi İle Hemanjiom Tedavisi

Köpük ve skleroterapi yöntemi ile hemanjiom tedavisi en etkili yöntemler arasındadır. Köpük ve skleroterapi tedavisi, uygulama esnasında farkı anında görebileceğiniz bir yöntemdir.

Skleroterapi tedavisinde; içerisinde Sklerozan madde bulunan ilacın hava ile karışımıyla köpük haline getirilen ilacın hemanjioma enjeksiyon edilmesiyle ortaya çıkan damarların yok edilmesidir. Skleroterapi yöntemi daha az ilaç kullanımıyla en geniş alana kadar ulaşmaktadır. Hemanjiomun durumuna göre seanslarla bu rahatsızlığınızdan kurtulabilirsiniz.

Köpük tedavisinde ise; sklerozan maddenin bulunduğu ilaç direk olarak hemanjiomlu alanın içine enjekte edilmektedir. Burada yayılma eğilime giren ilaç damarların içinde yakıcı bir özelliğe sahiptir bu şekilde hemanjiomlu kitleyi besleyen damarlar ortadan kaldırılarak hemanjiomlu kitle yok edilir.

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Ücretsiz muayene olmak için alt tarafta bulunan formu doldurmanız yeterlidir.

Lazerle Hemanjiom Tedavisi

Lazerle hemanjiom tedavisinde cihazdan gönderilen ışınlar doğrudan hemanjiomlu bölgeye uygulanmaktadır. Burada ısınmaya başlayan lazer ışınları yüksek ısıda hemanjiomlu alanda tahribata yol açar. Belirli aralıklarla seanslar uygulandıkça hemanjiomlu alan tamamen tahrip edilerek yok olur.

Ameliyatla Hemanjiom Tedavisi

Ameliyatın uygulanma süreci hastalığın ilerleme durumuna göre ciddiyet taşımaktadır. Öyle ki ilerleme kaydetmesine rağmen henüz çok yayılmamış olan hastalık etkilerinin ameliyatı biraz daha kolay geçerken ilerleme kaydetmiş hastalarda ise ciddi sorunlar ortaya çıkmaktadır.

Hemanjiom Çeşitleri Nelerdir?

Hemanjiom her ne kadar cilt üzerinden fark edilebilen bir rahatsızlık olarak bilinsede cilt dışında akciğer, kolon, beyin, böbrek ve karaciğerde ortaya çıkabilen bir problemdir.

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Ücretsiz muayene olmak için alt tarafta bulunan formu doldurmanız yeterlidir.

Hemanjiom (Damar Beni) Alanında Uzman Doktorlar

Prof. Dr. Mustafa ZENGİN
Kalp Damar Cerrahisi Profesörü

Prof. Dr. Mehmet YENİTERZİ
Kalp Damar Cerrahisi Profesörü

Op. Dr. Mustafa BOLAT
Kalp Damar Cerrahisi uzmanı

Op. Dr. Mehmet ÜNAL
Kalp Damar Cerrahisi uzmanı

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Ücretsiz muayene olmak için alt tarafta bulunan formu doldurmanız yeterlidir.