Ameliyatsız Tedavi Merkezi

Siğil tedavisi  hastalarımıza sağladığı en büyük avantaj aynı gün hastalığın nedenini öğrenip aynı gün tedavi olmalarıdır. Sadece 10 dakika gibi kısa bir sürede tamamlanan ameliyatsız siğil tedavisi uzman genel cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır.

Radyofrekans ile kondilom (Makat siğili) tedavisi

Radyofrekans yöntemi önerilen ve kliniklerimizde de uzun yıllardır uygulanan bir yöntemdir. Siğillerin, radyofrekans ile temiz cilde kadar temizlenmesi işlemidir. İşlem, sadece birkaç dakika sürer ve ameliyatsız bir yöntemdir.  Radyofrekans ile kondilomlar yakılarak tedavi edilir. En başarılı tedavi yöntemlerinden biridir. Hem dışardaki hem de makat içindeki tüm siğiller bu yöntemle tedavi edilebilir. Takip süreciyle birlikte hasta bu hastalıktan tamamen kurtulabilir.

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Ücretsiz muayene olmak için alt tarafta bulunan formu doldurmanız yeterlidir.

İlaçla Kondilom Tedavisi

İlaçla kondilom tedavisi siğilin üzerine ilaç sürülerek yanması sağlanır ancak bu tedavi yöntemi beraberinde iki sorun getirir. Bu sorunlardan birincisi, siğiller yakılırken, çevresindeki cilt dokusunun da yanabilmesi ihtimalinin olması. Diğer sorun ise, makat dışındakiler yakılabilse bile, içindekilere müdahale edilemediğinden, siğiller çoğalmaya ve büyümeye devam ederler. Bu yöntemi kliniklerimizde kullanmamaktayız.

Dondurarak kondilom (Makat siğili) tedavisi (Crioterapi)

Dondurarak kondilom (Makat siğili) tedavisi (Crioterapi)  -40, -60 derecelik gaz siğile dokundurularak siğil dokusu yok edilir. Bu yöntem pratik bir yöntemdir, ancak tam ve etkin bir tedavi sağlanmaz. Bu yöntem makat içindekilere uygulanamadığından dolayı içerdeki siğiller yayılmaya ve büyümeye devam ederler. Siğillerin tekrarlanması mümkün olduğu için bu yöntemi genel cerrahlarımız tavsiye etmemektedir.

Elektrokoter Yöntemi

Elktrokoter yöntemi ile kondilom tededavisi siğilin buharlaştırılarak yok edilmesi elektrokoter yöntemiyle sağlanabilir. Bu yöntemle yapılan tedavilerde cihazın elektrik enerjisinin ısı enerjisine dönüştürmesi özelliğinden faydalanılır. Ortalama 1 dakikanın altında süren bir işlemdir.

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Ücretsiz muayene olmak için alt tarafta bulunan formu doldurmanız yeterlidir.

Siğil Çeşitleri Nelerdir?

HPV virüsünün 120’nin üzerinde tipi vardır. Bunlardan en sık görülenleri;

Ayak Tabanı Siğilleri: Ağrı yapabilen bu siğiller deri içine gömülü olarak yerleşebilmektedir.

Düz siğiller: Vücudun her kısmında görülebilen bu siğil türü çoğunlukla bilek ve boyun bölgelerindedir.

Genital Siğiller: En sık yetişkinlerde görülmektedir. Sayıları ve büyüklükleri farklı sayılarda olabilir. Çok sık cinsel partner değiştiren bireylerde daha sık görülmektedir. Bu tip genital siğiller uzun süre tedavi edilmediğinde kanserlere yol açabilir.

İpliksi Siğiller: Dudaklara ve göz kapaklarına yakın yerleşirler.

Kondilom: Makat bölgesinde görülür.

Kondilom tedavisi için birçok tedavi yöntemi bulunmaktadır. Bu yöntemler ile siğil tedavisi en kolay şekilde yapılmaktadır.

Siğil (Kondilom) Alanında Uzman Doktorlar

Doç. Dr. Kasım ÇAĞLAYAN
Genel Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Serap AKAT
Genel Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Özgür Çiftçi
Genel Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Murat MOLU
Genel Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Köksal GÜNEY
Genel Cerrahi Uzmanı

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Ücretsiz muayene olmak için alt tarafta bulunan formu doldurmanız yeterlidir.