Ameliyatsız Tedavi Merkezi

Yağ Bezesi Nedir ?

Yağ bezesi, bir diğer adıyla lipom cildin altında gelişen yağ dokusunun büyümesiyle alakalı bir durumdur. Hemen hemen her yaş gruplarında görülmektedir. Lipomu yani yağ bezesini fiziki muayene sırasında uzman doktorlar fark ederek tanıyı koyabilirler.

Daha çok göz altı ve göz kapağında olmak üzere vücudun diğer bölgelerinde de çıkan yağ bezeleri, herhangi bir sorunu teşkil etmeyen iyi huylu kitlelerdir. Ancak, her ne kadar önemli bir hastalık belirtisi olmasa da görünüşleri oldukça rahatsız edicidir.

Radyofrekans Yöntemiyle Ameliyatsız Yağ Bezesi Tedavisi

Gelişen teknoloji sayesinde ameliyatın yaratmış olduğu stres, narkoz etkisi vb. etkenlere gerek kalmadan radyofrekans yöntemiyle ameliyatsız yağ bezesi tedavisi çok kolaylaştı. Radyofrekans yöntemi sayesinde deri altında bulunan yağ bezelerini yıkarak, anında kesin bir sonuç elde edilir. Uzman genel cerrahlarımız tarafından uygulanan radyofrekans yönteminde hastalar herhangi bir acı ya da ağrı duymamaktadır. Gerekli durumlarda lokal anestezi uygulanarak ağrı ve acı hissi azalmış hatta yok olmuş olmaktadır.

Radyofrekans yöntemi olduğu için herhangi bir ışın kullanılmamakta olduğu için göz ve çevresine çok kolay bir şekilde uygulanan bir yöntemdir. Ayrıca yine ışın yöntemi kullanılmadığı için göze herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Ücretsiz muayene olmak için alt tarafta bulunan formu doldurmanız yeterlidir.

Yağ Bezesi Ameliyatı

Kliniklerimizde lipom işlemi, uzman genel cerrahlarımız tarafından yaklaşık 10 dakikada gerçekleşiyor. İşlem, hastaya anestezi uygulanmadan yalnızca mevcut bölgenin lokal anestezi ile uyuşturulmasıyla gerçekleşiyor. Yağ bezesi olan bölgeye küçük kesiler atılarak kesilerin içindeki yağ bezeleri çıkartılıyor. İşlem sırasında yağ bezelerinin bağlı olduğu vücut uzuvları varsa önce onlarla bağlantısı kesilip ondan sonra çıkartılıyor. Çıkartıldıktan hemen sonra iç kısım steril ediliyor ve estetik dikişlerle kesikler kapatılıyor. Klasik ameliyatta olduğu gibi burada ciddi dikiş izleri kalmamaktadır.

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Ücretsiz muayene olmak için alt tarafta bulunan formu doldurmanız yeterlidir.

Lipom, cildin altında yavaşça gelişen yağ dokusunun büyümesidir. Bu bezeler genelde yumuşak ve hareket eden vücudun pek çok bölgelerinde görülen lezyonlardır. Lipomların boyutları 1- 3 cm çapındadır. Lipomlar yani yağ bezeleri büyüyebilir ama kanserleşme ihtimali yoktur. Ancak liposarkom denilen başlangıçtan itibaren kanser olan hastalık ayrı bir durumdur. Liposarkom kötü huylu olsa da öldürücü değildir, cerrahi olarak çıkarılması yeterli olmaktadır.

Bir lipoma vücudun herhangi bir yerinde oluşabilir, en çok oluştuğu bölgeler şu şekildedir:

  • Boyun
  • Omuzlar
  • Sırt
  • Karın bölgesi
  • Kollar
  • Bacaklar

Lipom (Yağ Bezesi) Alanında Uzman Doktorlar

Doç. Dr. Kasım ÇAĞLAYAN
Genel Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Serap AKAT
Genel Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Özgür Çiftçi
Genel Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Murat MOLU
Genel Cerrahi Uzmanı

Op. Dr. Köksal GÜNEY
Genel Cerrahi Uzmanı

ÜCRETSİZ MUAYENE FIRSATI

Ücretsiz muayene olmak için alt tarafta bulunan formu doldurmanız yeterlidir.